Szkoła

Autorskie spotkanie.

17 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie klas I – IV z Barbarą Szelągowską, autorką książek dla dzieci, oraz ilustratorką Moniką Jędrychowską. Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się, jak przebiega proces powstania książki – od pomysłu w głowie autora do gotowego, wydrukowanego egzemplarza. Obejrzały też prezentację poświęconą technikom plastycznym stosowanym podczas wykonywania ilustracji. Twórczynie zaprezentowały książki swojego autorstwa. Nie zabrakło chwili na zadawanie pytań – nasi uczniowie wykazali się dużą inwencją i świetnym przygotowaniem do tematu. Na zakończenie można było kupić sobie książkę z autografami autorek, a biblioteka szkolna otrzymała 3 z nich w prezencie: “Tomik pierwszy różnych wierszy” – kolorowy zbiorek wesołych wierszyków dla młodszych dzieci;”Ja, Peru(ś), czyli pamiętnik fajowego psa” – autentyczna historia pieska znalezionego i przygarniętego przez chłopca, przeznaczona dla młodszych uczniów;”Siedem d(R)eszczowych dni” – sensacyjna, choć pełna humoru historia dla młodszych i średnich uczniów. Są już dostępne w bibliotece szkolnej – zapraszam!Wszystko to mogło odbyć się dzięki Radzie Rodziców, która ufundowała spotkanie – serdeczne podziękowania.Mam nadzieję, że spotkanie zaowocuje zainteresowaniem książkami wśród naszych uczniów. 

Agnieszka Bugaj