Aktualności

PRACOWNIA KOMPETENCJI CYFROWYCH

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie. Dzięki niemu uczniowie dowiedzą się, jak świadomie i bezpiecznie poruszać się po Internecie, a także zdobędą nowe cyfrowe kompetencje. 

Szkoły mogą wygrać mobilne pracownie komputerowe, składające się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.

Jeśli chcecie zwiększyć szansę na wygraną to:
klasy 1-3
Zrealizujcie wskazany moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” pt. „Internet to nie wszystko” – w grupie siła, im więcej osób to zrobi, tym lepiej!

https://pkc.ose.gov.pl/courses/spacjusz/index.htmlklasy 4-6
Zrealizujcie wskazany moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu” pt. „Uprzejmy internauta”. Pamiętajcie, że liczba uczniów, którzy to zrobią, ma znaczenie.

https://pkc.ose.gov.pl/courses/pin/index.htmlklasy 7-8
zrealizujcie wskazany moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”(w wersji dla klas 7-8). Jeśli wszyscy zaangażujecie się w to zadanie, zwiększycie nasze szanse na wygraną!
HTTPS://PKC.OSE.GOV.PL/COURSES/CYBERZAGROZENIA/INDEX.HTML

nauczyciel informatyki: Katarzyna Kostrzewa
nauczyciel techniki: Magdalena Waszczuk