Aktualności

Interaktywne lekcje z ekonomią

Uczniowie klas VII i VIII uczestniczą w programie NBP „Złote Szkoły NBP”. W ramach programu, dnia 19. kwietnia 2021 r. w Szkole Podstawowej im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Czarnej odbyły się dwie lekcje poświęcone zagadnieniom związanym z ekonomią.

Szczególnie na to spotkanie, nauczyciel języka angielskiego, Magdalena Waszczuk przygotowała za pomocą narzędzia Padlet, wirtualną tablicę, na której umieściła zaplanowane elementy omawiane podczas lekcji z ekonomią. Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe terminy związane z ekonomią rozwiązując quizy i grając w gry za pomocą programu Educandy, uczestniczyli w ankiecie na temat praw konsumenckich na Quizziz, czy też sprawdzili swoją znajomość mądrości ludowych związanych z pieniędzmi i finansami za pomocą Kahoot.

Co więcej, głowiliśmy się wspólnie nad zadaniem matematycznym, które związane było z oszczędzaniem pieniędzy, rozwiązaliśmy rebus związany z ekonomią w języku angielskim, czy też rozszyfrowaliśmy skróty związane z kredytami i pożyczkami. Dyskutowaliśmy na temat ostrożności w obszarze bankowości internetowej, oraz debatowaliśmy nad historią pieniądza oraz bankowości.

Lekcja dostępna jest na stronie:
https://padlet.com/magdalenapakula1/s9a60twin7jcnl59