Aktualności

W NASZEJ SZKOLE!

Fundacja Marcina Gortata „MG13” nieprzerwanie od 2013 roku, przemierza całą Polskę, aby promować sport wśród najmłodszych.

20 października br. trenerzy z Fundacji testowali sprawność uczniów, naszej szkoły podczas eliminacji do ogólnopolskiego turnieju Skills Challenge „Mierz Wysoko”. Szkolny Skills Challenge to projekt skierowany do uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych.

To już dziesiąta edycja Szkolnego Skills Challenge, mającego na celu zachęcenie uczniów do podnoszenia sprawności fizycznej, wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu. W zawodach, które polegały na pokonaniu specjalnie przygotowanego toru sprawnościowego na czas, wzięło udział około 60 uczniów. Uczniowie wyłonieni podczas szkolnych eliminacji staną do rywalizacji w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge, który odbędzie się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzców, jest trening z Marcinem Gortatem oraz sprzęt sportowy.

Nasi uczniowie po raz pierwszy mogli sprawdzić się w Szkolny Skills Challenge. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono najszybszą dziewczynkę, Amelię Nasiłowską oraz chłopca Borysa Świerczewskiego.

Szkolny Skills Challenge to Świetna zabawa i wspaniałe spotkanie z ludźmi pełnymi pasji do sportu!

Gratulujemy i liczymy na zawody finałowe w Łodzi!

Koordynatorzy

Karolina Szemraj, Rafał Jurewicz