Szkoła

KONKURS

Dziennik czytelnika

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów szkoły do udziału w całorocznym konkursie na Dziennik Czytelnika. Polega on na przeczytaniu co najmniej 1 dowolnej książki w miesiącu i prowadzeniu Dziennika, w którym zamieszcza się krótkie notatki o przeczytanych książkach oraz własne ilustracje. Co miesiąc okazujemy swój Dziennik w bibliotece i otrzymujemy naklejkę.

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania czytelnictwem, inspiracja do kreatywnego spędzania czasu, wdrożenie do systematyczności, doskonalenie formułowania wypowiedzi pisemnych. Aby przystąpić do konkursu, należy zgłosić się do biblioteki szkolnej z dowolnym zeszytem przeznaczonym na Dziennik. Konkurs trwa do maja, wtedy następuje złożenie zeszytów u bibliotekarki. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbywa się w czerwcu. Notatka powinna zawierać: tytuł książki ,imię i nazwisko autora, krótki opis treści Uczniowie klas pierwszych mogą korzystać z pomocy dorosłych przy zapisywaniu notatek.

Opuszczenie 1 miesiąca nie ma wpływu na wynik końcowy, jeśli w innych Dziennik prowadzony jest systematycznie. Większa niż 1 na miesiąc liczba opisywanych książek jest premiowana podczas przyznawania punktacji. Książki opisywane w zeszycie nie muszą pochodzić z biblioteki szkolnej. Korzyści i przyjemność płynące z udziału przewyższają wysiłek włożony w udział w konkursie.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć Dzienników z poprzednich lat: